MODERNİZASYON VE YENİLEME ÇÖZÜMLERİ

Şimdi alın, kazandıkça ödeyin!

İster eski pompalarınızı Wafapomp ürünleri ile yenileyin, isterseniz mevcut pompalarınızı modernize edelim ... hemde cebinizden tek kuruş çıkmadan.

Uygun vade ve düşük faiz oranlarına sahip ödeme planlarımız ile, işletme maliyetlerinizi düşürün ve net gelirlerinizi artırın; vade sonunda elde edeceğiniz toplam kar ile, tüm yatırım maliyetinizi karşılayın ve sonrasında kar etmeye devam edin.

Söz konusu çalışmalar ilk başta bir maliyet düşürme çalışması gibi gözüksede; işletme ömrü içerisinde değerlendirildiğinde, net gelirinizi artıran ve kendisini hızlıca amorti eden bir yatırım projesi olduğunu göreceksiniz.

 

POMPA SİSTEMLERİNİN ANALİZİ

Bir pompalama sisteminin çalışması yalnızca pompanın kendisine değil, aynı zamanda boru hatları veya bağlantı parçaları gibi diğer faktörlere de bağlıdır.Bir sistemdeki pompa çalışmasının etkinliği, maksimum pompa verimliliği ile değil, belirli sistem için pompa seçimi ile yeri belirlenen çalışma yerindeki verimlilik ile belirlenir.

Uygulama, bazı durumlarda, mevcut pompalama sistemlerinin optimum şekilde yapılandırılmadığını göstermektedir. Bu, aşırı akış direncine veya sistem için yanlış pompa seçimine neden olur ve bu da pompalama işlemi için aşırı güç tüketimine yol açar. Bu, geçmişte yapılan tasarım hatalarından, sistem kurulumu sırasında uygun ekipman eksikliğinden veya tasarım geliştirildikten sonra getirilen gerekli parametrelerdeki değişikliklerden kaynaklanıyor olabilir. Nispeten basit ve düşük maliyetli modifikasyonlar, tüm bu durumlarda güç tüketiminde önemli tasarruflar sağlayabilir.

 Grupa Powen-Wafapomp SA, güç tüketimi ve verimlilik açısından sistem çalışmasını iyileştirmeye yönelik çözüm önerileri sağlamak için sistem optimizasyonunu amaçlayan pompa sistemi analizleri sunar. Analizlerimiz ayrıca pompalama sistemlerinde meydana gelen belirli işletim sorunlarına da odaklanabilir.

YENİ POMPA İSTASYONLARI TASARLAMAK VE MEVCUT POMPALAMA SİSTEMLERİNİN MODERNİZASYONU

Pompa, pompalama sisteminin kritik bir parçasıdır. Pompanın mekanik çalışma açısından düzgün çalışması ve optimum güç verimliliği elde etmesi için pompa istasyonu ve tüm pompa sisteminin uygun şekilde tasarlanması gerekir. Bir üretici olarak, uygun pompa kurulum prensipleri hakkında en iyi bilgiye sahibiz.

Bilgimizi yeni pompa istasyonları tasarımları ve mevcut pompa sistemleri için modernizasyon tasarımları şeklinde sunuyoruz. Tasarımlarımıza göre bir pompa istasyonu inşa edilmesi, pompalar için optimum çalışma koşullarının garantisidir ve genellikle tasarımcıların pompalama tekniğinde yetersiz deneyimlerinin bir sonucu olarak ortaya çıkan hataları önler. Grupa Powen-Wafapomp SA tarafından sağlanan tasarım hizmetleri, mekanik tasarımın yanı sıra inşaat işleri, elektrik kapsamı ve kontrol ve ölçüm cihazları için tasarımlar da dahil olmak üzere tüm mühendislik kapsamını kapsamaktadır.

EĞİTİMLER

Grupa Powen-Wafapomp SA eğitim hizmetleri sunmaktadır. Tipik bir tedarikte yer alan pompa ünitelerinin çalıştırılması konusunda standart eğitimlerin yanı sıra ürünlerimizle doğrudan ilgisi olmayan pompalama tekniği eğitimleri de veriyoruz. Eğitim konularına örnekler:

 - Bir sistem için uygun pompa seçiminin esasları;
 - Pompaların çalışması;
 - Pompa onarım politikasının esasları;
 - Pompalama sistemlerinde güç tasarrufu;

Konular ve profesyonel düzeyde müşterilerin ihtiyaçlarına özel eğitimler sunuyoruz. Eğitimler, teorik bilgi ile pratik tecrübeyi birleştiren firmamız çalışanları tarafından yapılmaktadır.

MÜŞTERİLERİN BELİRLİ İHTİYAÇLARINA ÖZEL ÇÖZÜMLER

Pompalama tekniğiyle ilgili olan şey, belirli koşulların ve gereksinimlerin farklı uygulamalarla ilgili olmasıdır. Bu, standart ürünlerin her zaman gereksinimleri en iyi şekilde karşılamamasıyla sonuçlanır. Grupa Powen-Wafapomp SA, çok sayıda sektörde edinilmiş deneyime sahiptir ve çok sayıda yüksek nitelikli mühendis istihdam etmektedir. Her müşteriye esnek bir yaklaşım sunmamızı ve önerilen çözümleri belirli ihtiyaçlara göre uyarlamamızı sağlar.

Pompalarımızın modifikasyon kapsamı aşağıdakileri içerebilir, ancak bunlarla sınırlı değildir:
 - Pompalanacak sıvılara uyarlanmış tipik olmayan malzemelerin kullanımı;
 - Çeşitli tipte pompa sürücüleri;
 - Belirli çalışma standında kurulumu kolaylaştırmak için bağlantı boyutlarının ve boyutlarının değiştirilmesi;
 - Parametrelerin düzeltilmesi;
 - Son kullanıcının gereksinimlerine karşılık gelen dokümantasyon kapsamı;

Ek olarak, tipik olmayan sorunları çözmek için yeni, orijinal teknik çözümler geliştirmeyi taahhüt ediyoruz.